novinky

29.12.2007 V sobotu jsme se rozhodli pokořit vrcholek hory Luž. Bylo krásně mrazivo, ale foukal poměrně silný vítr.
Fotky ukazují, že naše výprava skončila úspěchem.

28.12.2007 Dnes jsme opět trénovali. Teplota těsně nad nulou a tak jsme si dali poslušnost ZVV3 a stopičku 3,5 hodinovou ve tvaru přibližně FH2.
Taky jsem se na stránkách FCI dočetl o novinkách ve zkušebním řádu IPO. Doufám, že se dočkáme brzo českého překladu.
Zásadní změnou u stopařské zkoušky IPO-FH je výchozí bod. Bylo vypuštěno vyhledávání předmětu a začíná se jako u většiny ostatních zkoušek od značky. Jsem zvědav, jestli se tato úprava promítne i do pravidel zkoušky FH2? Počkáme si na informace z ČKS.
27.12.2007 Volné sváteční dny jsme využili k návštěvám příbuzných. Pro pejsky to nejzajímavější bylo u švagra na Příchovicích. Prošli jsme se po zasněžených pláních a užili si horského sluníčka. U nás "dole" je již více jak týden inverze a tak jsme si tuto zimní krásu patřičně vychutnali.
21.12.2007
Zaslouženou pohodu o vánočních svátcích přejeme všem našim kamarádům, příznivcům i náhodným návštěvníkům.
16.12.2007 Ani naší domácnosti se nevyhnulo vánoční uklízení. V sobotu odpoledne se nám se Cindy podařilo na pár hodin "uklidit" na cvičák, kde jsme trénovali poslušnost a měli našlápnutou tříhodinovou stopu.
V neděli po obědě jsme si vyšli jen na krátkou procházku v okolí, ze které jsou i fotky.
9.12.2007 Na sobotní členské schůzi naší ZKO Cvikov byl hodnocen uplynulý výcvikový rok. Jako uznání za výsledky, které jsme společně se Cindy dokázali jsem dostal diplom a soupravu Gappay s logem ZKO CVIKOV.
Cindy byla za odměnu v neděli na cvičáku.
Zase jsme trochu procvičili poslušnost, tentokrát už i s překážkama a samozřejmě byla i stopička.
7.12.2007 Naděje na štěňátka se po dnešní kontrole definitivně rozplynula. Takže končí lenošení a pokud bude počasí příznivé, začneme se připravovat na další sezónu.
2.12.2007 Dnes jsme se byli podívat na cvičáku. Chtěl jsem zase po měsíci trochu zacvičit.
Bohužel Cvikov byl celý pod sněhem a tak jsme se jen pěkně prošli a zkusili několik cviků z poslušnosti. Na stopičku jsme si museli nechat zajít chuť.
Při kávičce jsme s přítomnými probrali vše, co se od našeho přerušení výcviku událo.
Naší kamarádce se narodili štěňátka plemene Coton de Tuléar. Fenka a pejsek jsou dosud nezadaní. Kontakt na chovatelku zde.
30.11.2007 Na dnešní kontrole se březost nepotvrdila.
Vypadá to na herectví nebo jsou někde pěkně schovaná. Máme přijít ještě za týden.
27.11.2007 V pátek 30.11.2007 odpoledne jdeme k "Vetíkovi" na ultrazvuk.
18.11.2007 Cindy je buď výborná herečka nebo je opravdu březí. Celé hodiny leží jak mimino na pelíšku, po žrádle si vynucuje přídavek, je ukňouraná a stále chce být v naší blízkosti.
Připravil jsem novou stránku "Odchovy" na které budu aktuální informace a výsledky zveřejňovat.
11.11.2007 V sobotu jsme byli na návštěvě v Tanvaldu a u Martina v Příchovicích. Cindy jsme tentokrát nechali raději doma.
Jak je vidět na obrázku, tak zima už začala.
Přišla zpráva od "ženicha". Nasthus dnes úspěšně složil zkoušku ZPS1. Gratulujeme
4.11.2007 V sobotu jsme byli přihlášeni na zkoušku ZPS2, ale vzhledem k narůstajícímu zájmu o cizí pejsky jsme účast zrušili a vyrazili směr Ostrava. V pátek bylo první krytí a v neděli druhé.
Čas mezi termíny krytí jsme vyplnili procházkami po ostravských lesích a loukách. Přijemná byla i návštěva hrabovského hřebčína, kterým nás provedla Bára Lyčková. Doufáme, že počátkem roku se narodí krásná, zdravá a šikovná štěňátka. Otcem bude Nasthus Animagus.

23.10.2007 V pondělí začala Cindy hárat a tak se brzy pojedeme podívat na "ženicha".
13.10.2007 Třináctka nám tentokrát přinesla spíše štěstí. Zúčastnili jsme se závodu Velká cena Hrádku nad Nisou v kategorii stopa. Byla to stopa vlastní 1500 kroků, čtyři lomy, tři předměty, dvě hodiny stará. Měla to být pro nás lahůdka, ale člověk nikdy neví.
Se Cindyniným výkonem (97 bodů) jsem byl spokojen, ale byl tu přeci jenom ještě jeden lepší soupeř. Odnesli jsem si tedy pohár za druhé místo. Další fotografie.
6.10.2007 Sobota byla opět plná nových zážitků.
Ráno jsme si trochu zastopovali s Coddysem Gora Monte, který nás se svým páníčkem navštívil. Po práci se chlupáči pěkně proběhli po místních loukách.
Odpoledne jsme vyrazili na náš cvičák do Cvikova, kde jsme kromě starých známých potkali i nového hovíka. Zkusili jsme pilovat poslušnost i 4-hodinoou stopu. Večer byla připravene pochoutka pro páníčky.
2.10.2007 Jak už to v životě bývá, není každý den důvod k oslavě. V sobotu jsme se zůčastnili výběrové soutěže na MR stopařů - dle FH2. Bylo po dešti a foukal silný nárazový vítr. Vylosovali jsem si druhou skupinu a stopu č. 4. V Otěšicích cca 25 km od Plzně nebyla tak velká plocha, aby všichni účastníci měli stejné prostory. Hodně se přejíždělo. Když jsem uviděl tu "naši", zdálo se to dobré. Po hlášení rozhodčímu jsme v pohodě našli identifikační předmět a vyšli po stopě. První předmět vzorně zalehla a pokračovala dál. Byl jsem naprosto klidný, dle mého mínění jsme měli to nejtěžší za sebou.Louka byla prošpikovaná dírami od myší. Nikdy o ně nejevila zájem až na této stopě. Zřejmě nějaká drzá přeběhla Cindy přímo pod čumákem a ta to nemohla přejít bez povšimnutí. Vyskočila za ní a lapila jí těsně u díry. Zkusil jsem pokračovat dál, ale koncentrace byla pryč. Na konci stopovací šňůry jsem neměl šanci ji znova uvést na stopu. Tak jsme skončili hned na prvním úseku :-(. Rozhodčí nám nedovolil si stopu dojít. Odjel jsem tedy společně s ostatními na další louku a sledoval boj ostatních. Pořád mi to šrotovalo v hlavě a tak jsem se poté sám vrátil na místo. Pokusil jsem se, teď už po 4,5 hodinách, najít neslavný konec a pokračovat. Cindy po chvíli vyrazila a za pár desítek metrů již označila další předmět. Aniž bych věděl, kudy stopa vedla, tak jsme dorazili (podle předmětů) až na její konec.
Musel jsem jí pochválit a dostala i odměnu.
Letos jsem se přihlásil jen na jeden výběrový závod (standardně jsou dva a bere se lepší výsledek), abych si poměřil výkon s ostatními, zejména ovčáky. Musím říci, že nebýt té šedé provokatérky, tak máme velmi slušný výsledek. Příští rok jim to ukážeme !!!
25.09.2007 Dnes ráno jsme dorazili z MS HW stopařů ve Švédsku zpět do České Lípy. Po krátkém odpočinku jsme vybalovali a třídili obrázky pro zveřejnění. Doplnili jsme informace o zkouškách.
Při splnění bodového limitu nám mohl rozhodčí složení zkoušky IPO FH zapsat. To se také stalo a máme kromě poháru a spousty pěkných sportovních zážitků i nové kamarády a též "vstupenku" do pracovní třídy.
Jen musím požádat o vystavení certifikátu.
Oficiální výsledková listina !.
Můžete si prohlédnout též doplněnou fotogalerii z průběhu závodu.
23.9.2007
15:15 hod.
Aktuální zprávy z MS:
Po dnešní stopě s 88 body jsme udrželi s přehledem druhou pozici - celkem tedy 181 bodů .
CINDY je vicemistr světa HW stopařů !!!!

Děkuji za palečky a pěstičky, které jste nám drželi. Zdravím všechny příznivce ze Švédska.
18.9.2007 Tak máme všechna veterinární vyšetření zapsaná v pase, na gauči se postupně množí doklady, mapy, reklamní předměty od sponzorů. Máme připravené krmení i pamlsky. Bereme i vlajku ČR.
Cindy má ostříhané drápy, vyčištěná ouška, ošetřené tlapky. Páníček koupil ještě nový foťák s příslušným zoomem - aby bylo po návratu co prohlížet. Zítra balíme a ve čtvrtek ráno jedem.
16.9.2007 Oba víkendové dny jsme trénovali. Dopoledne stopu, odpoledne poslušnost. V sobotu byla stopa na trávě 3 a 3/4 hod. stará 1500 kroků. V neděli pro změnu na oranici 3 a 1/2 hod. stará též cca 1500 kroků. Obě zvládla bez problémů a tak jsem dnes ukončil nácvik na MS.
Odjíždíme ve čtvrtek dopoledne. V pátek večer je losování a v sobotu první stopa. Druhá stopa bude v neděli 23.9. a odpoledně vyhodnocení. Zpět pojedeme až v pondělí odpoledne. Pokud to půjde, tak budu o průběhu závodu uvěřejňovat krátké zprávy na těchto stránkách.
8.9.2007 Včera odpoledne, když jsem začínal našlapovat stopu, přijel na místo majitel pozemků. Po krátkém rozhovoru jsme dostali povolení využívat plochy k tréninku dle potřeby. Dnes ráno jsme trénovali na oranici oblouky. Na 1000 kroků dlouhé stopě jsem jich připravil 5. Po 3,5 hodinách, už bohužel v dešti, jsme se plahočili v blátě. Výsledek za to stál.
Odpoledne jsme jeli na cvičák a potkali jsme tam HW kamaráda - 6ti měsíčního Dextera Bukový háj. Ukazoval, co v již tak mladém věku dovede. Na závěr jsme je, po dohodě s páníčkem, oba pustili proběhnout na okolní louce.
6.9.2007 Využil jsem dnes trochu extrémního počasí a odpočaté Cindy - celý den byl silný nárazový vítr.
Ráno jsme si začmuchali na oranici cca 2-hodinovou stopu s 6 lomy, dlouhou cca 500 kroků a v podvečer na trávě tříhodinovou s 12 lomy cca 1000 kroků a 8 předmětů. Obě stopy byly vypracované téměř vzorově. Trochu musíme ještě doladit ostré lomy. Na trávě jich bylo 6 a u dvou si je ověřovala víc než bylo třeba.
Už máme i několik sponzorů do našich bojů, kterým děkujeme !
2.9.2007 Máme zaplacené lodní lístky i ubytování v penzinou Brantäs v Sövestadu. Trénujeme téměř každý den 3,5 hodinové stopy, většinou na oranici.
Dnes jsem požádal zkušeného stopaře o položení stopy na louce, kde se ještě v pátek pásly krávy. Udělal opravdu poctivou stopu s 13 lomy, 2 oblouky. Krokoměr mi na konci stopy ulázal číslo 3055. Byl to skutečně stopařský maraton, a tak dáme zase pár dní pauzu.
24.8.2007 V závěru naší dovolené jsme si udělali výlet do národního parku Českosaské Śvýcarsko. Začátek i konec pochodu byl tentokrát v obci Kyjov. Počasí celkem přálo a tak jsme pochodovali podél říčky Křinice směrem k Turistickému mostu, dále pak po červené kolem státní hranice. Po občerstvení na Hadím prameni, jsme putovali dále pořád do kopce po cyklistické stezce "3031" k odbočce na zelenou turistickou značku, po které jsme sestoupali až do Kyjovského údolí. Vzpomínal jsem na naše známé "Dog trekingisty". Ušli jsme celí znavení cca 20 km. Psi padli a dnes budou mít odpočinkový den.
Jediný problém je zákaz volného pobíhání psů. I když pesani šli celkem způsobně po cestě cca 10 metrů před námi, tak nám to během naší cesty jemně pracovník lesní stráže připomněl.
20.08.2007
V sobotu jsme se vrátili z týdenního pobytu v Horní Stříteži u Mladé Vožice. Užili jsme si výletů do okolních měst i nácviku stopování. Několik fotografií si můžete prohlédnout zde.

Intenzivně se připravujeme na závody v září 2007.
07.08.2007 V pátek 3.8.2007 nám paní Torsten Lundström poslala zprávu, že jsme byli zařazeni na startovací listinu MS. Oficiální pozvánka přijde poštou v tomto týdnu.

Střídáme výcvik s odpočinkem - viz. foto. Na trávě děláme 3,5 hodinové stopy a začali jsme i na oranici. Tam jsme dnes absolvovali 2,5 hodinovou 900 kroků dlouhou stopu s 9 lomy dvěma oblouky a osmi předměty.
Přišla nám též trocha teorie od Dr. Viléma Eise - "Pachové práce služebních psů" a tak ve chvílích volna budu studovat.
30.7.2007 Ty, co čekají na výsledky zkoušky IPO-FH, kterou jsme měli absolvovat zítra a pozítří v Lázních Bělohrad musím zklamat. Stejně tak i my jsme posmutněli, když nám pořadatel včera večer zavolal, že všichni ostatní zájemci účast odvolali. Minimální počet účastníků jsou tři. Další termín pro tuto dvoudenní zkoušku není na webu ČKS zatím vypsán.

Těší a zavazuje nás podpora, kterou projevujtete v návštěvní knize i v mailové komunikaci a tak po dohodě s vedením HW klubu jsme poslali přihlášku na MS HW stopařů.
Koná se 21.-23.9.2007 ve Śvédsku, poblíž města Ystad.

A protože Cindy je již dostatečně vyspělá HW dáma, požádali jsme oblastní poradkyni chovu - paní Soňu Krůtovou aby nám vybrala toho nejlepšího ženicha. Předpokládám, že krytí bude někdy na konci října nebo počátkem listopadu.

22.7.2007 Není každý den jen sportovní, a občas je třeba se ukázat na výstavě.
V neděli jsme se zůčastnili národní výstavy v Mladé Boleslavi. Ve třídě vítězů jsme dostali od polské rozhodčí Jadwigy Niciewicz známku V1 a titul CAC.
15.7.2007 Odpoledne po zkouškách jsme se šli zchladit s návštěvou z Příchovic do Žízníkovského rybníka. Našli jsme pozvolný vstup a tak se všichni tři pejsi příjemně ochladili.
15.7.2007 Využili jsme konání zkoušek na našem cvičáku ve Cvikově a přihlásili jsme se na poslední stopařskou zkoušku ze zkušebního řádu SchH/VPG. Byla to zkouška FH 2.
Vzhledem k extrémnímu horku, bylo zahájení posunuto na 5:30. Posuzoval pan Luboš Jánský.
Průběh celkem standardní: nástup, kontrola tetovacích čísel a zahájení stopami. Stopařskou zkoušku FH 1 s námi skládal ještě jeden knírač a tak nášlap FH 2 byl v 6:30. Teplota se postupně zvyšovala, stejně to bylo s nervozitou. Už jsem to chtěl mít za sebou. V 9 hodin jsem šel Cindy vyvenčit a v 9:15 jsem nasedal do auta a chtěl odjet na místo nášlapu. Než jsem stačil odjet, objevil se v areálu rozhodčí s vedoucí zkoušek a sdělili mi, že musela být položena náhradní stopa. Tu ranní totiž přešla parta vracejících se houbařů a i přes volání přihlížejících, se po položené stopě prošla.
Bylo už cca 25 °C a tak jsem si s hrůzou představil, co se bude dít až Cindy postavím ve 12:30 na začátek stopy. Udržoval jsem jí v autě, ve stínu, máčel a vyplatilo se.
Bylo 32 °C, když jsme začali. Identifikační předmět našla bez problémů, vyrazila celkem hbitě po stopě. Modlil jsem se ať jí to vydrží. První předmět (filc) označila. Na dalším úseku nás čekalo dřevo, které zřejmě v důsledku poledního slunce vyčichlo. Stejně tak další předmět z černé kůže. Ještě jeden dřevěný předmět neoznačila a jeden označila nepřesně. Ztráta na předmětech 10 bodů, na sledování stopy 6. Celkem tedy FH 2 s 84 body - hodnocení dobře.
30.6.2007 Poslední červnový den jsme složili na cvičáku v Litoměřicích zkoušku FPR 3.Celkem 96 bodů - hodnocení výborně. Posuzoval pan L. Němec.
10.6.2007
Jak jsme si slíbili, tak jsme se v posledních dnech věnovali i kulturním akcím. 2. června jsme se předváděli dětem na cvičáku ve Cvikově.
Dům dětí a mládeže zde pořádal pro děti z okolí oslavu dětského dne a někteří pejsci z naší ZKO jim taky předvedli co se naučili.
4.6.2007 měla Cindy třetí narozeniny. Dort nebyl, ale poklepání packou a obzvláště voňavé pamlsky nechyběly.
V pátek přijela gratulovat i jezevčice Zorinka. Cindy pustila návštěvu do svého příbytku - viz. foto.

No a aby se nám průkaz původu dlouho neválel jen tak v šuplíku, vydali jsme se dnes na zkoušku FPR 2 do Chlumce u Ústí nad Labem. U prvního předmětu se Cindy zastavila, ale nezalehla. Celkový výsledek 84 bodů - hodnocení dobře.

27.5.2007 Na domácí půdě - na cvičáku ve Cvikově - se nám konečně podařilo pokořit stopařskou speciálku FH 1. Bylo to za 84 bodů - "jen na dobře", ale při stávajících podmínkách jsem za to vděčný. Posuzoval pan Jaroslav Tišl.
Plánovanou účast na sobotní zkoušce FPR2 v Litoměřicích jsme museli zrušit, neboť byla přeložena na neděli a to jsme už byli přihlášení na FH1.
Nyní počkáme, až se louky posekají a do té doby se budeme věnovat trochu kultůře.
21.5.2007 Pár dní dovolené v minulém týdnu jsem využil též na cvičení.
Konečně přišel déšť. Prospěl nejenom zahrádce, ale doufám i nám - mohli jsme si zase vyzkoušet stopování v "mokru". Nechci to moc rozebírat, ale právě vydatný déšť nám byl na poslední zkoušce osudný.
Na cvičáku ve Cvikově se o víkendu konala generálka na zkoušky dle IPO, které jsou příští neděli. Trénovali jsme stopičku, žebřík, plazení a aporty přes metrovku i "áčko".

Ještě jsem zde neinformoval, že Cindy se v soutěži "nejlepší pracovní hovawart v roce 2006" umístila na 6. místě.

Nová aktivita, která též trochu souvisí s naším psem (název stránky) je založení internetového obchodu pro psy.
Je to především aktivita manželky, která je majitelka. Další členové rodiny se podílí na tvorbě desingu, ochutnávačky zboží jsou naši psi a já dělám všechny ostatní profese (webmaster, manipulační dělník, fakturant, skladník, řidič a úklid). Děláme to z lásky k pejskům a budeme rádi, když se na stránky našeho nově založeného obchodu juknete. No a úplně nejspokojenější budem, když vás něco zaujme natolik, že si to u nás objednáte.

5.5.2007 Kromě stopování zařazujeme i nové prvky poslušnosti. Hitem těchto dnů je nácvik chůze po žebříku a plazení. No moc nám to nejde, Cindy několikrát šlápla do prázdna a pak jsem jí lovil mezi příčkami (nevím jak se tam může vejít), ale celkem nás to baví.
Na cvičáku se dnes objevil další hovawart - vlastně černoznakatá hovawartí slečna, Aerin ze Stínu lípy a tak bude Cindy mít novou kamarádku.
28.4.2007 Po několika dnech váhání jsme se rozhodli zúčastnit 1. jarního závodu HOVAWART-PRO-SPORT v Hlučíně u Ostravy. Přihlásili jsme se do kategorie ZVV1, bez obran. Cindy vyhrála soutěž o nejlepší stopu ZVV1 (98 bodů), zvítězila i v kategorii ZVV1 (poslušnost 97 bodů) a navíc získala i pohár za nejlepší HW v kategorii ZVV1. Rozhodčí byla paní L. Chmurová.
Kromě krásných a hodnotných věcných cen jsme si přivezli i dobrý pocit z velmi slušného výkonu.
Foto z cesty, závodu a jeho vyhodnocení.
22.4.2007 Důvod k oslavě dnes nemáme. V Litoměřicích na zkoušce FH1 jsme neuspěli.
Snad to bylo tím, že hárala, do duše zvířete nevidím, ale na stopě objevila zřejmě něco mnohem lákavějšího než stopu kladeče a byl konec. Po ukončení jsme si stopu došli, předměty, cestu i křížení zvládla bez problémů, ale to se již nepočítá. Tak snad příště budu mít příznivější zprávy.
20.4.2007 Duben máme opravdu náročný. Kromě zkoušek a závodů Cindy začala v pondělí hárat. Zatím má do práce chuť a tak zkusíme naplánované akce absolvovat. V neděli jdeme na zkoušku FH1 a 28.4. jsme přihlášení na Jarní závod pořádaný Howavart Pro Sport do Hlučína.
15.4.2007 Dnes jsme úspěšně složili zkoušku FPR1 - 95 bodů.
Původně jsme na ní byli přihlášeni do Varnsdorfu, ale tam se zkoušky pro onemocnění figuranta zrušily. Ve stejném termínu se konaly i v Chlumci u Ústí nad Labem.
Ještě bylo volno a tak jsme se přihlásili. Potkali jsme tam i našeho příbuzného, Brennuse Nova Merigo, který úspěšně složil zkoušku BH.
Společně s paní Vlkovou jsem připravili jejich
foto.
25.3.2007 Na první den letního času jsme plánovali výlet do Liberecké botanické zahrady. Ráno jsem ale ještě se Cindy potrénoval stopování. Po obědě jsme se rozhodli, že by bylo škoda strávit takový krásný den v autě a tak byl plán výletu přehodnocen.
Zbyla z něj "jen" vycházka po okolních loukách ze které je několik fotografií.
24.3.2007
Tak už jsme doma se zápisem další zkoušky - BH.
Více si můžete přečíst
zde.
22.3.2007 Dnešní odpoledne jsme vyrazili do Litoměřic - doladit formu na sobotní zkoušku. Jeli jsme společně s Darjou Kahanovou. Před cvičením poslušnosti nám ukázala stopařské terény, kde se konají zkoušky. Našlápl jsem cca 800 kroků dlouhou stopu se 7 lomy, obloukem a pěti předměty. Protože jsme byli v časové tísni, tak jsme na stopu vyrazili po cca 30 minutách. Pro Cindy to byla úplná pohodička. Na cvičáku jsme si 2x pochodili dle zkoušky BH, trochu pohráli s balónkem a kolem 17:30 odjeli zpět domů.
17.3.2007 Tak už opět cvičíme. Ráno jsme byli na stopě (cca 1500 kroků, 11 lomů, 2,5 hod.).
Cindy po téměř měsíční zdravotní přestávce nic nezapomněla. Snad jen označování předmětů (zaleháváním) bylo pomalejší než dříve.
Odpoledne jsme se na cvičáku připravovali na zkoušku BH, kterou se pokusíme příští týden absolvovat v Litoměřicích.
9.3.2007 Konečně dorazila obálka z Českomoravské kynologické unie. 16.12.2006 jsme posílal 6 vybraných názvů pro naší stanici a byl jsem zvědav, který projde.
Kromě českých názvů zaměřených na naše okolí, jsem se pokusil složit něco z počátečních slabik jmen členů rodiny. JAna, MIchal, MIrek, ONdřej. Aby to trochu znělo, tak jsem písmena J a A rozdělil a doplnil slovem Star.
Takže výsledek Amijon Star, který byl zadán jako první k mé spokojenosti vyšel. Doufám, že se nám podaří přivést na svět krásná, zdravá a šikovná štěňátka.
2.3.2007
Tak nemám moc dobré zprávy. Včera jsem byl se Cindy na kontrole a doktor jí předepsal antibiotika.
Po mailové konzultaci s paní Kaplanovou dostala Cindy ještě staré páníčkovo triko, aby si to nedrápala. Celkem jí to sluší co ?
26.2.2007 Na víkend nás pozvala švagrová Danuška do Příchovic.
Vzhledm k průběhu letošní zimy tam byly ještě velmi slušné sněhové podmínky. První den jsme se šli podívat na snowboardové závody na sjezdovce v Rejdicích. Druhý den jsme chodili po zasněžených pláních a turistických cestách mezi Příchovicemi a rozhlednou Štěpánka.
Několik fotografií z výletu si můžete prohlédnout i vy.
22.2.2007 Včera během dne se Cindy na zahradě o něco pěkně škrábla. Než jsme to zjistili, tak si okousala chlupy kolem rány. Tu jsem jí vyčistil a dnes jsme navštívili našeho "Vetíka". Zranění je jen povrchové, a tak jí oholil chlupy kolem a předpsal bylinkové obklady. Žádnou radost jí léčba nedělá. Jen doufám, že si to nebude znova okusovat, rána se rychle zahojí a zase budeme lítat po loukách.
18.2.2007
Páníček mě nechal doma a odjel na celý den návštívit příbuzné. K večeru se však vrátil s krásným novým pelíškem.
Hned jsem ho zabrala, aby si malá drzá Peggyna nedělala žádné nároky !!!
To je poleženíčko :-) !!!
17.2.2007 V sobotu odpoledne bylo krásné jarní počasí. Na cvičáku ve Cvikově jsme si zatrénovali.
Cca 1200 kroků stopu s 9 lomy a 7 předměty několikrát přešlapanou ostatními psovody a psi jsem nechal tentokrát jen 2 hodiny. S výsledkem jsem byl celkem spokojen, ale máme stále co zlepšovat.
Čekání jsme využili na nácvik zkoušky pospušnosti - BH (24.3.2007) z kterého jsou fotografie.
28.1.2007 Ráno jsme se vydali na cvičák. Bohužel byl celý pod sněhem a tak jsme si zacvičili jen na cestě a zkusili revír v lese.
Po obědě jsme odvezli mladšího syna Ondru se snowboardem na sjezdovku v Polevsku. Zatím co jezdil, prošli jsme se po okolních turistických cestách.
27.1.2007 Jak vypadá zimní krajina v našem okolí jsem se šli podívat na odpolední procházce.

Cindy i Peggy se sníh líbil a pěkně spolu řádily.
Několik fotografií je připraveno i pro vás.
23.1.2007 Nelekejte se fotek, žádné zdravotní potíže!
To jen manželka, když měla v pátek dovolenou, nacvičovala se Cindy nové povely podle "Domácího zkušebního řádu".
- Hop pod peřinu,
- Skok na sedačku a
- Čekej na piškot ve skupině.


Podle výrazu se to Cindy vyloženě líbilo a netrpělivě čeká na další lekce. Předpověď počasí dnes vyšla a skutečně na většině území začíná sněžit.
Dáme si tedy trochu odpočinku. Každý ovšem na svém pelíšku!
21.1.2007 Podle předpovědi by už mělo v úterý sněžit a tak jsme využili poslední víkend na cvičení. Pár fotografií.
7.1.2007 Oba víkendové dny jsme věnovali cvičení.
V sobotu jsem byl se Cindy na loukách pod Špičákem. Odpoledne jsem zúčastnil výroční schůze ZKO Cvikov. V neděli na cvičáku ve Cvikově jsme trénovali na zkoušku BH. Před odjezdem domů, jsme si ještě zastopovali.
Počasí nám však tentokrát moc nepřálo.
2.1.2007 Doplněny obrázky z podzimu roku 2006 do fotogalerie.
1.1.2007 První vteřiny Nového roku jsme oslavili v rodinném kruhu. Následky to na dvounohých ani na čtyřnohých příslušnících naší smečky nezanechalo a tak podle hesla "Jak na Nový rok, tak po celý rok", jsme využili jarního počasí a nacvičovali stopování.

Co nás čeká v roce 2007 ?

- Hlavní cíl roku bude stopařský výcvik včetně složení zkoušek!
- Čekáme na registraci naší chovatelské stanice!
- Přihlásili jsme se do soutěže o nejúspěšnějšího pracovního HW roku 2006!
- Máme nové složení výboru HW klubu!
- Opět se pokusíme složit zkoušku, která umožní zařazení do pracovní třídy!
- Výstavy maximálně tři. MVP Litoměřice, MVP Mladá Boleslav a jednu národní nebo krajskou v Liberci.
- Se štěňátkama pravděpodobně počkáme na rok 2008.
_________________________________________________________________________________
Rekapitulace roku 2006