novinky 2006

25.12.2006 Cindy si dáreček pod stromečkem našla jako první, (však taky pěkně zaváněl) a s chutí se do něj, i po bohaté štedrovečerní večeři, pustila.

Dnes dopoledne jsme byli na dlouhé procházce v Žízníkově. Po obědě jsme se šli ještě podívat na výzdobu Českolipského náměstí.

17.12.2006 Na cvičáku byla nadílka již o tomto víkendu. Sobotní oslavy jsme se sice nezůčastnili, ale Ježíšek na nás nezapomněl. Cindy dostala krásný nový stopovací postroj. Děkujeme! Hned jsme ho na stopě vyzkoušeli.
16.12.2006

Svátky klidu se blíží a tak i naše smečka přeje všem známým i náhodným návštěvníkům jejich hezké prožití.

2.12.2006 Dnes jsme zkusili využít služeb DPUK a na cvičák se dopravili autobusem. Je to cca 16 km, což představuje necelých 20 minut jízdy. Do autobusu jsme nastoupili podle předpisů s košíkem a našli volnou sedačku. Vrčel asi úplně jinak než auto, protože Cindy byla značně nervózní. Obzvlášť na moderních kruhových objezdech se jí nedařilo udržet na hladké podlaze a setrvačností cestovala v uličce. Když se začala stavět bál jsem se aby to nedopadlo špatně a zvažoval předčasný výstup. Ale vydrželi jsme až do Svoru odkud jsme po loukách dorazili do Cvikova. Po dnešním zážitku jsem se rozhodl zítřejší akci - výlet do ZOO, vypustit.
26.11.2006 O víkendu jsme využili příznivého počasí a opět trochu čmuchali. V sobotu v Lípě u pískovny a dnes ve Cvikově. Když o nic nejde tak je to super.
Trošičku uvažuji o akci "Hovíci jdou do ZOO", ale příští neděli nebudu mít auto. Autobusem se mi moc nechce, i když by to byl určitě zajímavý výlet se spoustou nových zážitků. Ještě uvidíme.
19.11.2006 V termínu od 16. do 19.11.2006 jsme se zúčastnili Mistrovství světa HW stopařů.

O průběhu, pocitech a výsledcích si můžete přečíst v následující reportáži.
Několik fotografií z pobytu : foto.
12.11.2006         
Asi poslední tréninková stopa před závodem dopadla výborně. Sluníčko se přetahovalo s mraky, které většinou vítězily a občas na nás seslaly pár kapek.
Stopu jsem si dělal sám, cca 2000 kroků, 7 předmětů tři hodiny starou.
Hodnocení: lomy vzorně vypracované, předměty našla všechny. Drobné nepřesnosti tam ještě jsou, ale odměnu na konci si Cindy zasloužila.
8.11.2006 Dnes byl, co se stopování týká, volný den. Vyšli jsme si pouze na vycházku a trochu si při čekání na ostatní členy smečky kousli do rukávu. Zítra máme domluvenou stopu od cizího kladeče.
7.11.2006 Náš seriál pokračuje: Šípkový čaj s citrónem sice pomáhá, ale dobrý to ještě není. Zato postroj padl jak ulitý. Dnes jsme opět trénovali na našem oblíbeném políčku. Chvíli nás okukoval nějaký zemědělec, ale nepočkal až se k němu dočmucháme a raději odjel. Úplně spokojený s vyhledáním jsem nebyl. Cindy stopu v oblouku po nalezení předmětu téměř ztratila. Nebudu ji odměňovat po nalezení každého aportu, možná ji to rozptyluje. Trochu více jsem dbal na rovné zalehnutí. Pokusíme se to ještě vylepšit.
6.11.2006 Koukal jsem na výsledky německého mistrovství HW stopařů, které jsou včetně fotogalerie na serveru www.hovawart-pro-sport.com. Body vítězů jsou úžasné. Abychom zapadli do světové elity, koupil jsem dnes stopovací postroj a novou stopovačku. Zítra to na tréninku vyzkoušíme.
5.11.2006 Dnes od rána prší. Měl jsem v plánu vlastní stopu na oranici. Vzhledem k počasí jsem vybral zaseté políčko, které se již zelená, stopu zkratíl na cca 1000 kroků a nechal jen 2 hodiny. Chtěl jsem hlavně upevnit vyhledávání v mokru. To se podařilo, jen páníčkovi se začala zakusovat v krku pila jako z reklamy na Coldrex. Nenechal jsem se nachytat na reklamní "masáž" a uvařil šípkový čaj s medem a citrónem. V úterý, kdy nás čeká další tréninková lekce budem určitě v pořádku.
4.11.2006 Počasí - že by psa nevyhnal ,ale my čmucháme za každého počasí. Ráno při "nášlapu", který nám dnes dělal Pepa Studničný padal sníh s deštěm. Po 11 hodině, když jsme začali vyhledávat, padal sníh, který na nás i na zemi hned roztával.

Pro Cindy to byly nezvyklé podmínky a tak šla poměrně pomalu.


Několikrát znejistěla a stopu ověřovala, ale nakonec došla až na konec 1800 kroků dlouhé, 3 hodiny staré stopy a všechny předměty označila.

Teď se už oba sušíme doma u krbu.

3.11.2006 Tak už je to venku! Na oficiálních stránkách HW klubu byla zveřejněna naše nominace. Reportéři se perou o články a rozhovory, už jen čekám na žádost o vysílací práva našich veřejnoprávních i komerčních TV :-))).

Ten zájem je fakt strašně zavazující a tak pilujem ostré lomy a vyhledávání na začátku stopy. V úterý jsme měli našlapanou regulérní 3 hodinovou stopu cizím kladečem na louce i oranici. Jeden ostrý lom nebyl úplně bez pomoci, ale jinak to bylo dobré.
Včera jsem vyrazil ve 13 hod. na jiné místo. Byla to pastvina s nízkou travou. Foukal poměrně silný vítr a tak jsem byl opravdu zvědav jak to dopadne. Na začátku identifikační předmět ve vyhledávacím čtverci přešla neboť se chytla stopy a celou trasu prošla naprosto bez chyby i všechny předměty spolehlivě označila. Zítra máme domluvenou další "opravdovou" stopu, tentokrát na našem domovském cvičáku ve Cvikově.

26.10.2006 Každou volnou chvíli nacvičujeme stopu. Vybírám různé terény - nízkou a vysokou trávu, oranici. Stopy děláme pokaždé v jiném denním období. Jednou týdně nám stopu dle IPO FH našlape cizí kladeč.
Zkrátka odvážili jsme se přihlásit na MS HW stopařů.
Pořádá HW klub Slovenska 18-19.11.2006 v Moravském Svätém Jánu.
Pravděpodobně budeme jediní reprezentanti českého HW klubu. Tak nám držte palce !!!
15.10.2006 V Milovicích u Hořic jsme se zůčastinili v sobotu klubvé výstavy. Moc nám to nevyšlo. Cindy dostala ocenění VD. V neděli jsme opět v Milovicích nastoupili na bonitaci. Cindy při povahové zkoušce - sama u kolíku nereagovala na útok figuranta a tak se komise usnesla na povahovém kódu "BA". Ostatní již bylo ve standardu a tak výsledný bonitační kód naší CINDY je 5/3a/M1/BA - II. třída chovnosti bez omezení
7.10.2006
Děkuji všem co nám drželi palečky.
Zkoušku ZPS1 jsme zvládli na "velmi dobře".
Více na stránce výcvik.
6.10.2006
Pár hodin před zkouškou jsem trochu nervózní. Abych si zkrátil čekání, splnil jsem přání Jany z návštěvní knihy a doplnil pár fotek "boloňačky" - Peggy.
28.9.2006 Brzy ráno jsem vyrazil "našlápnout" stopu. Před sedmou jsem již odjížděl z místa a poté co nakoupil čerstvé pečivo a svátečně posnídal, vyrazil jsem se Cindy na vyhledávání. K mému úžasu zmizela cedule označující zažátek stopy. Chvíli jsem bohoval, ale pak jsem zkusil místo najít. Asi tam někdo taky stopoval, protože Cindy několikrát ověřovla správnost a dokonce 2x označila místo, kde žádný předmět nebyl. No hrůza.
Odpoledne jsem si udělal ještě jednu kratší stopu, která byla již bez komplikací.
Po obědě přijela na návštěvu Zorinka s babičkou a dědou přát Michalovi k zítřejšímu svátku. Cindy to v roli průvodkyně po naší zahradě fakt slušelo.
Večer jsme se ještě proběhli u kola a tím dnešní sváteční den skončil. Taky se vysvětlila ta cedule. Kolega, pan Krejcar si myslel, že tam zůstala od úterý a tak mi ji vzal. Stane se.)-:
26.9.2006 Pilně nacvičujeme na stopařskou zkoušku. Řekl bych, že je to jako na vlnách. Když už si myslím, že to je 100%, tak Cindy udělá neuvěřitelnou "botu". Dnes ji však musím pochválit. Stopu nám našlapal pan Krejcar a Cindy na stopě tvaru "R" nezaváhala a předměty označila. Je to trošku satisfakce za výkon, který předvedla v sobotu odpoledne na cvičáku. Byla to sice už druhá stopa v jeden den, ale po předcházejících výkonech jsem jí věřil.
21.9.2006 Aktualizována stránka "ODKAZY" .
16.9.2006 Přihlásili jsme se na zkoušku ZPS1 - 7.10.2006 v České Lípě u Obecního lesa. Na našem domovském cvičáku budou zkoušky NZŘ 14.10.2006 a to budeme na klubové výstavě v Milovicích. Druhý den jsme přihlášeni na bonitaci. Tak nám držte palečky ať to všechno dobře dopadne.

Na cvičáku jsme potkali malého hovíka Monty s páníčky . Věřím, že se mu u nás bude líbit. Dnes měl premiéru a určitě bude šikovný jako všichni hovíci.
9.9.2006 Dnes jsme měli návštěvu z Hradce Králové. Přijela k nám malá "Yorkschirka Beky" s rodinou.
Ráno jsme byli se Cindy na stopě a odpoledne na cvičáku. Moc se nám nedařilo a tak na radu výcvikáře v příštích dnech trochu s cvičením polevíme.
4.9.2006 Dlouho jsme nic nezveřejnili, ale to neznamená, že jsme lenošili.

26.8.jsme odjeli na LVT do Protivanova, kde jsme nacvičovali na zkoušku ZPU 2. Nyní jsme již doma a všem členům rodiny začal běžný pracovní nebo školní režim. Fotky z tábora.

9.8.2006 Zahájili jsme individuální nácvik kousání. V pondělí byla první intenziní lekce a dnes druhá. Figurant Josef Smejkal z Českolipské ZKO slíbil pomoc a určité pokroky jsou už znát. 26.8.2006 jedem do Protivanova, kde bychom chtěli zkusit ZPU 2. Největší rezervy jsou právě v obranách na kterých v těchto dnech makáme.
23.7.2006 Obrovským úspěchem pro nás skončila Národní výstava psů v Mladé Boleslavi. Získali jsme tituly: "CAC", "Národní vítěz" a "Vítěz plemene - BOB". Více v sekci výstavy.
17.7.2006 V pondělí 17.7.2006 jsme vyrazili na doporučený výlet kolem Jetřichovic. Cesta byla opravdu nádherná i když místy se mi zdála pro Cindy trochu nebezpečná. Prošli jsme se cca 20 km krajem Pískovcových skal v Národním parku České Švýcarsko.
16.7.2006 V něděli jsme se na cvičáku domlouvali na dalším dění o prázdninách. Mnozí mají ještě dovolené, pejskům nesvědčí vlna veder a tak intenzivní výcvik zahájíme až v srpnu.
12.7.2006 Po jednodenním odpočinku opět vyrážíme na výlet. Tentokrát jsme vybrali cestu podél říčky abychom mohli naše pejsky častěji chladit. Bylo zase přes 30 °C , ale Národní park České Švýcarsko poskytl dostatek míst k osvěžení. Ušli jsme cca 13 km.
10.7.2006 Máme dovolenou a využíváme krásných červencových dnů k poznávání okolních přírodních zajímavostí. Dnes jsme si na mapě vybrali turistický výlet do oblasti CHKO Kokořínsko. Autem jsme dojeli do obce Střezivojice odkud jsme po žluté značce prošli kolem skalních útvarů do obce Olešno. Dále jsme pokračovali do obce Ráj, kde jsme se v místní restauraci naobědvali. Poté již pokračovali po červené a dále po modré až do Střezivojic. Ušli jsme cca 17 km. Foto z výletu.
5.7.2006 Složili jsme zkoušku ZPU 1.Foto z průběhu zkoušky.
21.5.2006 Zúčastnili jsme se Mezinárodní výstavy psů všech plemen v Litoměřicích. Cindy si přivezla modrou stužku - ve velké konkurenci získala známku "výborná".
14.5.2006 Cindy hárá a tak jsme na cvičák nemohli. Vyšli jsme si po ránu na procházku. Vyzkoušeli jsme si hledání předmětu na loukách. Na závěr jsem Cindy vyfotil na zlatavě vybarveném koberci plném pampelišek.
9.5.2006 Dnešní den byl pro Cindy a paničku významný. Přivezli jsme jim kamarádku. Fenku barevného boloňského psíka. Asi jí dáme jméno Peggy.
29.4.2006 Zkouška ZOP v Lovosicích dopadla výborně - 94b. Foto z průběhu zkoušky.
17.4.2006 Velikonoční procházka v České Lípě.
12.4.2006 Pániček si pořídil novou sedačku a tak Cindy na pár dní sdědila nové místečko.
16.3.2006 Přihlásili jsme se na mezinárodní výstavu psů NordBohemia Canis v Litoměřicích. Hovawarti budou vystavováni v neděli 21.5.2006.
26.2.2006 Jarní prázdniny - Příchovice
25.2.2006 Přidány fotografie z výcviku. Fotogalerie - cvicak
22.2.2006 Upraven vzheld internetových stránek.
19.2.2006 Přihlásili jsme se na dvě akce. První bude 29.4.2006 zkouška ZOP v Lovosicích. Druhá je na konci prázdnin - LVT v Protivanově. Cvičák byl zapadaný sněhem a tak jsme lehce potrénovali při procházce v okolí bydliště.
12.2.2006 Na výstavě bylo hodně zajímavého. Nasávali jsme atmosféru velké výstavy a snad se poučíme pro příští. Koupili jsme od firmy GAPPAY peška na kousání. Při cestě zpět jsme v Hradci Králové navštívili příbuzné a odvezli si na zkoušku nové krmivo PRO-PAC.
5.2.2006 Opět jsou tu mrazy. První vlnu jsme zvládli celkem v pohodě. Cindy byla doma pouze jednu noc, když bylo -19°C. Dostávala bohatší stravu, která se podepsala na jejím vzhledu. Za týden jedeme do Brna na mezinárodní výstavu a tak se snažíme zvýšenou aktivitou dostat proporce do normálu.
14.1.2006 Po obědě jsme zajeli do Cvikova na cvičák. Zaznamenali jsme zlepšení při obíhání maket. Cindy se tentokrát vůbec nechtělo skákat přes překážky. Tam skočila vždy, ale místo skoku zpět stála za překážkou a prosebně koukala jestli to fakt musí přeskočit, když to jde přeci obejít. Obrana byla standardní, ale mírně se lepší. Večer se páníček s paničkou připravovali na ples. K ránu přišli i se zajímavě vonící výhrou.
8.1.2006 Výlet do Pekla
2.1.2006 Silvestrovské radovánky jsme prožili u příbuzných v Kořenově - Příchovicích. 1.1.2006 jsme absolvovali tradiční výstup na Hvězdu. Výhled nebyl díky mlze nic moc, ale s psími kamarády Aiwy a Chuby se Cindy pěkně vydováděla.
30.12.2005 Konečně začala i v České Lípě zima. Vytáhli jsme běžky a prohlíželi zasněžené louky za našim domem. Cindy si po každých cca 500 m okusovala namrzlé ledové kuličky na tlapkách. Museli jsem jí pomáhat. Celkem jsme urazili asi 8 km. Za slunného počasí to bylo příjemné odpoledne.
27.12.2005 Tentokrát jsme vyrazili na cesty my. 26.12.2005 jsme navštívili příbuzné na Kutnohorsku. Večer jsme se po silnicích doklouzali do Hradce Králové, kde jsme přenocovali. Ráno jsme se prošli kolem Labe a po obědě odjeli zpět do České Lípy.
25.12.2005 Navštívili nás rodiče s jezevčíkem. Jmenuje se Zorinka. Postavou má Cindy navrch, ale respektuje o cca rok starší Zorinku.Foto z návštěvy je v sekci Psí kamarádi.
22.12.2005 K Vánocům u nás neodmyslitelně patří kapr ve vaně. Letos se ho Cindy snažila zachraňovat, ale stejně se jí to nepovedlo. Sice se neutopil, ale páníček ho po několikaminutovém boji a za vydatné podpory celé rodiny dostal na pekáč.
15.12.2005 Zpravodaj HW klubu. Od července 2005 jsem členem Hovawart klubu a konečně mi přišlo první číslo (třetí v roce 2005) klubového zpravodaje. Přečetl jsem ho téměř celý a pár informací mě překvapilo. Například o čištění zubů. No nevím jestli se do toho pustím. Spíš budu kupovat tyčinky na čištění. Cindy by to asi vydržela, ale potom, ci jí mažu tlapky, kapu do očí, čistím uši, stříhám drápy, češu atd. už po otevření její skříńky podezřele zkoumá co zase vytáhnu za přípravek. Kromě česání, které se jí celkem líbí, není z žádného takovéhoto úkonu nadšena.
10.12.2005 Na našem cvičišti se konala schůze klubu. Před zahájením jsme gratulovali našemu kamarádovi k narození syna Jakuba.
7.12.2005 Dnes nám přišla obálka od Dr. Ekra s výsledky DKK. Dopadlo to výborně. DKK 0/0.